Informacija

Sertifikuotos sėklos pasiteisina [vatzum.lt]
2023-08-10

Prasidėjo rudeninė sėja, planuojame kitų metų sėją. Ūkininkams tenka apsispręsti, kokias sėklas rinktis – užaugintas savo ūkyje nesertifikuotas ar brangesnes, bet patikimesnes sertifikuotas. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) rekomenduoja kiekvienais metais sėti nemažai pranašumų turinčias sertifikuotas sėklas.
[plačiau ...]


Pradedamas kasmetinis pasėlių deklaravimas [nma.lt]
2023-04-17

Nuo balandžio 17 d. žemdirbiai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus bei gyvulius, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus į savivaldybės, kurioje registruota žemės ūkio valda, seniūnijas.
[plačiau ...]


Nori gero derliaus – rinkis sertifikuotas sėklas ir sėklines bulves [vatzum.lt]
2023-04-14

Sėklų ir sėklinių bulvių kokybei visuomet bus skiriamas didelis dėmesys, nes tai lemia derliaus kokybę. Renkantis bei perkant sėklas ir sėklines bulves svarbu nepadaryti lemtingų klaidų, o jų išvengti galima pasidomėjus sėklos ir sėklinių fasuočių ženklinimu ir kitais sėkloms bei sėklinėms bulvėms keliamais reikalavimais. Kokie tai reikalavimai plačiau pristato Valstybinės augalininkystė tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) specialistai.
[plačiau ...]


NACIONALINIS 2023 METŲ AUGALŲ VEISLIŲ SĄRAŠAS


Kviečiame į viešą konsultaciją kovo 22 d. [vatzum.lt]
2023-03-15

2023 m. kovo 22 d. (trečiadienį) 10 val. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) kviečia visus tiek jau dirbančius augalininkystės srityje, tiek ir šios srities naujokus į „Viešą konsultaciją ūkio subjektams aktualiomis temomis“.
[plačiau ...]


Būtina paisyti sėklų ir sėklinių bulvių tiekimo rinkai reikalavimus [vatzum.lt]
2023-02-28

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) primena, kad dauginti, užsakyti dauginti pagal dauginimo sutartį, įvežti, fasuoti, perfasuoti ir tiekti rinkai minėtų javų, grikių, runkelių, pašarinių augalų, aliejinių ir pluoštinių augalų, daržovių sėklas bei sėklines bulves gali tik Dauginamosios medžiagos tiekėjo pažymėjimą (išsamiau: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.9E581EB12F0B/asr) turintys atestuoti dauginamosios medžiagos tiekėjai.
[plačiau ...]


VALSTYBĖS RINKLIAVOS DYDŽIAI IR JŲ APMOKĖJIMAS [vatzum.lt]